هفته کتاب - جلسه انجمن کتابخانه های شهر کبودراهنگ

فرماندار کبودراهنگ عنوان کرد: هفته کتاب بهترین فرصت برای تبیین رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است فرماندار کبودراهنگ عنوان کرد: هفته کتاب بهترین فرصت برای تبیین رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آحاد مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، احسان قنبری فرماندار کبودراهنگ درجلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ بیان داشت: کتابخانه های عمومی وظیفه سنگینی در جامعه برعهده دارند و حمایت از این نهاد فرهنگی نیل به اهداف فرهنگی و در نتیجه توسعه جامعه را امکان پذیر نماید. 

وی با اشاره به فرارسیدن بیست و دومین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، این هفته را فرصت مناسبی برای بیان رسالت‌های نهاد کتابخانه‌ها به عموم مردم و آشنایی مردم با امکانات و خدمات موجود درکتابخانه های عمومی در راستای جذب اقشار مختلف جامعه به کتابخانه های عمومی و در نتیجه نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان نمود.

فرماندار کبودراهنگ ضمن اعلام وضعیت مطلوب درسرانه شاخص های عضو، امانت و کتاب افزود:  اینشهرستان درشاخص جذب عضو با جذب 6100 نفر عضو رتبه اول استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.
قنبری ادامه داد: در زمینه جذب کتب اهدایی نیز با اهداء 14000 جلد کتاب توسط مردم فرهنگ دوست کبودراهنگ به کتابخانه‌های عمومی، در این شاخص هم رتبه اول استان، به این شهرستان تعلق دارد.  

در ادامه سید جواد معینی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان کبودراهنگ، برپایی نمایشگاه کتاب، تجلیل از خادمان حوزه کتابخوانی و عضویت رایگان درکتابخانه های عمومی را بعنوان  سه برنامه مهم کتابخانه‌های عمومی شهرستان در هفته کتاب عنوان نمود و افزود:با هماهنگی صورت گرفته تمامی دستگاه‌های فرهنگی شهرستان با آمادگی کامل و با اجرای برنامه های متنوع به استقبال هفته کتاب خواهند رفت.
معینی در پایان،برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نقدهای کتاب و نواختن زنگ کتاب در مدارس با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان را ازدیگر برنامه های در نظر گرفته شده در این هفته عنوان نمود.
/ 0 نظر / 32 بازدید