نیمکت های کتابی - لندن

نیمکت های کتابی، جاذبه جدید شهر لندن

ابتکار شهرداری لندن: نیمکت‌های کتابی، جاذبه جدید شهر لندن
شهرداری لندن در اقدامی نمادین و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان 50 نیمکت شهری را که به شکل کتاب داستان‌های معروف کودکان هستند در سطح شهر نصب کرد.
در این 50 نیمکت که به شکل کتاب‌های نیمه‌باز طراحی شده‌اند، هنرمندان مشهور، شخصیت‌های معروف داستانی را طراحی کرده‌اند. از شخصیت‌های مشهوری که در این کتاب‌ها طراحی شده‌اند می‌توان «جیمز باند» و «شرلوک هلمز» را نام برد. برخی از شهرهای جهان با هدف گسترش هنرهای شهری، سمبل‌ها و مناسبت‌های مختلفی را برگزیده‌اند اما در لندن قضیه کاملا فرق می‌کند و همه چیز به کتاب ختم می‌شود.
این نیمکت ها به منظور ترویج کتابخوانی و ترغیب افراد به خواندن کتاب، طراحی شده و تا ماه سپتامبر در «بلومزبری»، «گرینویچ»، «ریورساید» و سایر مناطق شهری لندن این نیمکت‌های جدید و شکیل نصب خواهند شد.

لندن نیمکت کتاب

کتاب‌های کلاسیک دنیای ادبیات، به شکل نیمکت‌های رنگارنگ نقاشی شده در سرتاسر شهر لندن مردم را تشویق به خواندن کتاب می‌کنند.

ایده این پروژه توسط بنیاد ملی ادبیات برای تشویق به کتابخوانی اجرا شده است.

کرسیدا کاول که خود تصویرسازی مجموعه کتاب‌هایش را بر عهده داشته می‌گوید: "من از اینکه عضوی از این پروژه بودم و توانستم نیمکتی با طرح کتاب «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» طراحی کنم بسیار هیجان زده‌ام. این پروژه برای تقدیر از استعدادهای نویسندگی و تصویرسازی در این کشور است و من امیدوارم که دیدن این نیمکت‌ها شهروندان لندن را به یاد لذت کتابخوانی بیندازند."

لندن، نیمکت کتاب

رالف استدمن که برای تصویر سازی کتاب "آنسوی آینه" اثر لوئیس کارول(نویسنده آلیس در سرزمین عجایب) معروف است نیز یکی از این نیمکت‌ها را تصویرسازی کرده‌است.

لندن، نیمکت کتاب

قهرمانان دیگر دنیای ادبیات مانند شرلوک هلمز، جیمز باند، مری پاپینز و هرکول پوآرو نیز از شخصیت‌هایی هستند که بر این نیمکت‌های زیبا تصویر شده‌اند.

لندن، نیمکت کتاب

این نیمکت‌ها در ماه اکتبر در London's Southbank Centre به مزایده گذاشته خواهند شد و تمامی درآمد حاصل از آن توسط بنیاد ملی ادبیات انگلستان برای تشویق کتابخوانی به جوامع محروم سراسر انگلستان تعلق خواهد گرفت.

/ 0 نظر / 31 بازدید