معرفی کتاب - راز نگین سرخ

نام کتاب: راز نگین سرخ زندگی‌نامه داستانی سردار شهید مهندس محمود شهبازی

نام نویسنده: حمید حسام

توضیحات: چاپ اول 1389

ناشر: صریر (انتشارات)

موضوع: جنگ ایران و عراق، 1367 - 1359، داستان، داستانهای فارسی، قرن 14

شابک: 9786005156461

تعداد صفحه: 336

 

 
 

کتاب راز نگین سرخ  زندگی نامه سردار شهید، محمود شهبازی، فرمانده سپاه همدان و جانشین لشکر 27 محمد رسول الله است.

حوادث این داستان گوشه ای از فراز و نشیب های دفاع مقدس از آغازین روز جنگ تا هنگام آزادی خرمشهر است. این کتاب علاوه بر معرفی شخصیت برجسته شهید محمود شهبازی، از ابتدای کتاب خواننده را با شهیدان بزرگواری چون حاج احمد متوسلیان، شهید محمد ابراهیم همت، شهید حسین قجه ای، شهید وزوایی و دیگر شهیدان معرفی شده در این کتاب همراه می کند به گونه ای که با روایت شهادت هریک از آنها هوای دلت ابری می شود و تنها اشک از سر دلتنگی برای آن بزرگواران دل را آرام می کند.

در میان فرماندهان بزرگ و اسطوره های دفاع مقدس محمود شهبازی را می توان مدرس و معلم بزرگ نهج البلاغه دانست. فتح لانه جاسوسی آمریکا، فتح المبین، فتح خرمشهر شاید ردی از این عارف عنوان گریز را بجای بگذارد. اما فتح الفتوح او، رسیدن به قله گمنامی است.

در این کتاب لحظات زیبا برای بازگو کردن آنقدر زیاد است که در انتخاب آن ناتوانیم. وقتی صفحه به صفحه کتاب را می خوانی با این شهید بزرگوار به گونه ای انس میگیری که خواندن فصل آخر کتاب که بیان شهادت شهید شهبازی را بیان می کند برایت خیلی سخت می شود و طاقت خواندن صفحات آخر کتاب را از تو میگیرد و قلبت از نگرانی به شهادت رسیدن فرمانده تند تند میزند. و شاید فقط جمله ای که همدانی برای آرام کردن مادر استفاده می کند که همه می دونستن که جای محمود توی این دنیا نیست، اگه خرمی به خونین شهر برگشت، از خون محمودها بود مرهمی برای قلبت باشد که حالا بعد از خواندن 335 صفحه انس عجیبی با شهید شهبازی گرفته و درس های زیادی را از خواندن گوشه ای از زندگی آسمانی این شهید بزرگوار گرفته ای و همه جزئیات کتاب را در دلت ذخیره میکنی تا هرگز آن را فراموش نکنی.

/ 0 نظر / 46 بازدید