جذب بیش از 3300 نفر عضو جدید

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی، با اشاره به پایان هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: در این هفته سعی شد با اجرای بیش از40 عنوان برنامه درشهرستان کبودراهنگ ضمن اطلاع رسانی هفته کتاب از مردم جهت حضور در کتابخانه های عمومی و بازدید ازامکانات این مراکز دعوت بعمل آید.
سیدجواد معینی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین برنامه های کتابخانه های عمومی در این هفته جذب عضو فعال در حین بازدید خانواده ها و دانش آموزان از کتابخانه های عمومی بود که با تلاش کتابدران در مجموع بیش از 3300 نفر از 8000 بازدید کننده به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند.
وی ادامه داد: برپایی نمایشگاه و فروشگاه بزرگ کتاب در کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی، برپایی 5دوره نقد کتاب و تقدیر از اعضای فعال کتابخانه های عمومی از دیگر برنامه های مهم این شهرستان در هفته کتاب بود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ ادامه داد: سرانه شاخص های کتاب و عضو درشهرستان کبودراهنگ بالاتر از میانگین کشوری و استانی می باشد و با همت عالی کتابداران این شهرستان شاهد وضعیت مطلوبی دراین دو شاخص هستیم.
معینی ضمن اشاره به پایین بودن سرانه زیربنا نسبت به میانگین  استانی، تنها ضعف شهرستان در حوزه کتابخوانی را عدم تکمیل پروژهای نیمه کاره در روستاهای داق داق آباد و شهر شیرین سو عنوان نمود و افزود: امیدواریم با حمایت مسئولین استانی و شهرستانی هرچه سریعتر شاهد بهره برداری از پروژه های نیمه کاره و راه اندازی کتابخانه های حق انتفاع درسطح روستاهای بالای 1500نفرجمعیت باشیم.
/ 0 نظر / 41 بازدید