بخشدار مرکزی کبودراهنگ تأکید کرد: مشارکت خیّرین کتابخانه‌ساز در ساخت کتابخانه روستایی بخشدار مرکزی کبودرآهنگ گفت: برای ساخت کتابخانه روستایی نیاز به حضور خیّرین است تا کار به صورت نیمه‌کاره برای ساخت و تکمیل تحویل دولت داده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان ،جلسه افتتاح انجمن خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان کبودرآهنگ با حضور خیرین و مسئولان شهرستانی در کتابخانه عمومی غدیر این شهرستان برگزار شد.
این جلسه در راستای ارائه گزارش عملکرد خیّرین کتابخانه‌ساز  کبودرآهنگ در همایش خیّرین کتابخانه‌ساز استان همدان تشکیل و هیئت موسس، هیئت امنا و هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان مشخص شد.
بخشدار مرکزی کبودرآهنگ در این مراسم اظهار داشت: با وجود اهدای زمین برای ساخت کتابخانه در روستاها، به خاطر کمبود اعتبارات دولتی در این زمینه دچار مشکل هستیم.
یدالله ابراهیم‌خانی عنوان کرد: در همایش خیّرین کتابخانه‌ساز استان همدان سه قطعه زمین از طرف خیّرین کتابخانه‌ساز و یک زمین از قبل در این زمینه اهدا شده بود که در مجموع چهار قطعه زمین روستایی اهدایی در این شهرستان وجود دارد.
وی افزود: برای ساخت کتابخانه روستایی نیاز به حضور خیّرین است تا کار را به صورت نیمه‌کاره برای ساخت و تکمیل تحویل دولت داده شود.
بخشدار مرکزی کبودراهنگ با توجه به حضور خیّرین مدرسه‌ساز در ساخت مدارس اشاره کرد : باید از انجمن خیّرین مدرسه‌ساز الگوبرداری کنیم زیرا ساخت کتابخانه باعث حل مشکلات آموزشی در روستاها و باعث رفع نیازهای مطالعاتی مردم در روستاها می‌شود.
وی بحث ایستگاه مطالعه را در بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ، حرکتی بسیار خوب در راستای ترویج فرهنگ مطالعه دانست و تصریح کرد: مراجعین بیمارستان امام رضا(ع) رضایت خود را از این ایستگاه اعلام کردند و ادارات پرتردد خواستار نصب این ایستگاه در ادارات خود شده‌اند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کبودراهنگ در این جلسه نیز با اشاره به وجود 6 باب کتابخانه نهادی و دو باب کتابخانه مشارکتی فعال در شهرستان اعلام کرد: خیرین شهرستان کبودراهنگ در همایش خیرین کتابخانه‌ساز استان حضور چشم‌گیری داشتند.
جواد معینی افزود: در این همایش علاوه بر کمک‌های نقدی، یک‌هزار و 400 جلد کتاب و سه قطعه زمین در راستای ساخت و تجهیز کتابخانه‌‌های شهرستان اهدا شد.