رگسترش فرهنگ مطالعه، تعامل خیرین کتابخانه ساز را می طلبدئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ: گسترش فرهنگ مطالعه، تعامل خیرین کتابخانه ساز را می طلبد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ در جمع خبرنگاران گفت: رشد و شکوفایی سراسری فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند ورود خیرین به این عرصه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سید جواد معینی ضمن اشاره به برگزاری اولین همایش خیرین کتابخانه ساز در روز هشتم اسفندماه سالجاری افزود: یکی از راه‌های توسعه پیشرفت کشور، ارتقاء فرهنگ کتاب کتابخوانی درجامعه است و این موضوع نیاز به بسط و گسترش کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور دارد.

 

وی اضافه کرد: گسترش مراکز کتابخوانی، ورود کتاب و منابع اطلاعاتی به آن منطقه را در پی خواهد داشت که منجر به افزایش افراد کتابخوان در همان مناطق می شود که نتیجه آن کشف استعدادها و شکوفایی پتانسیل های بالقوه فرهنگی در آن منطقه و ارتقاء فرهنگ عمومی، توسعه و پیشرفت جامعه خواهد شد.

 

معینی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف بزرگ نباید تنها منتظر کمک‌های مالی دولت بود، چرا که با استفاده از ظرفیت خیرین می توان در زمینه ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها با سرعت بیشتری وارد عمل شد.

 

وی با اشاره به اینکه بزرگترین معجزه پیامبر اکرم (ص) کتاب است، اسلام را اولین پرچمدار نهضت کتابخوانی خواند و افزود: مقام معظم رهبری نیز در این زمینه بارها به عزم عمومی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تأکید داشته اند و هر اقدامی که به گستردگی سطح آگاهی عمومی بیانجامد و نیروی تفکر، قدرت و درک معارف را در مردم تقویت کند، حسنه ای بزرگ می دانند.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ اظهار کرد: خیرین می توانند با اهدای کتاب، تجهیز، بهسازی و ساخت کتابخانه های عمومی، وقف زمین و سایر فعالیت های فرهنگی، کتابخانه های عمومی را یاری کنند.

 

معینی تصریح کرد: از هفته‌های گذشته با بهره گیری از نظرات مسئولین و بزرگان، تعداد ده ها نفر از خیرین این شهرستان شناسایی و ضمن مذاکره با ایشان زمینه جذب این عزیزان به این حوزه فراهم شده است.

 

معینی یادآور شد: امیدواریم بزودی شاهد یک بسیج همگانی با حضور همه دل آگاهان نیکوکار در جهت فراگیری کتاب و کتابخوانی برای ارتقای این حوزه فرهنگی باشیم.

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩٢/۱٢/٥ | ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : کتابداران کتابخانه شهید اشرفی اصفهانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.