مراسم افتتاح و رونمایی از اولین ایستگاه مطالعه شهرستان کبودرآهنگ در بیمارستان امام رضا (ع)، با حضور فرماندار، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان، جامعه پزشکی و جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان کبودرآهنگ با اشاره به اینکه، اجرای طرح ایستگاه های مطالعه در دسترسی بیشتر مردم به کتاب مؤثر است، افزود: اجرای مستمر و دقیق این طرح می تواند باعث افزایش سرانه مطالعه در کشور شود.
مسلم غلامی خاطرنشان کرد: این طرح بسیار خلاقانه و تاثیرگذار است که سبب می شود افراد از اوقات فراغت خود بهترین استفاده را ببرند و در ضمن آگاهی و بصیرت در جامعه افزایش یابد.
در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه‎های عمومی استان نیز گفت: بر اساس طراحی ایستگاه های موجود، 15 عنوان کتاب با موضوعات متنوع و در شمارگان مختلف در این ایستگاه ها قرار داده می شود.
ارشاد استعدادی ادامه داد: مردم می توانند کتاب های موجود در ایستگاه های مطالعه را به امانت برده و پیش بینی ما این است که طی 15 روز آن را بازگردانند و در صورت علاقه مندی مردم به نگه داری کتاب، می توانند با پرداخت مبلغ دو هزار تومان به شماره حسابی که در پشت کتاب نوشته شده، کتاب را برای خود نگه دارند. 
وی ضمن اشاره به دفتر خیرین سلامت که به صورت همزمان با ایستگاه مطالعه افتتاح شد،گفت: فاصله زیادی بین کار فرهنگی ما که ارتقاء سطح مطالعه مفید، آگاهی بخشی به مردم، گسترش کتاب و کتابخوانی است با کار خیری که در عرصه سلامت انجام می شود وجود ندارد.
استعدادی افزود: در دنیای امروز نمی توان به تغذیه جسم توجه داشت اما به تغذیه روح نیاندیشید چرا که این دو جزء لاینفک از هم هستند و امیدواریم با بصیرت بخشی و افزایش فرهنگ عمومی بتوانیم در راستای سلامت عمومی نیز قدم برداریم.
وی خاطرنشان کرد: آنچه که پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی باعث اعتلای این نظام مقدس شده است، فعالیت های اقتصادی و نظامی ما نیست بلکه جنبش نرم افزاری و فعالیت های علمی فرهنگی صورت گرفته در کشور است و نهاد کتابخانه های عمومی نیز افتخار دارد که در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه احداث و راه اندازی ایستگاه مطالعه با برنامه ریزی و تمهیدات لازم آن را اجرایی و تحقق بخشد.