سیدجواد معینی ظهر امروز در دیدار با امام جمعه کبودرآهنگ اظهار داشت: نخستین ایستگاه مطالعه این شهرستان با همکاری مدیریت شبکه بهداشت در بیمارستان امام رضا (ع) در ایام دهه مبارک فجر راه‌اندازی خواهد شد.

وی اذعان داشت: این برنامه رونمایی همزمان با اجرای فاز 6 راه‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه در کشور صورت خواهد گرفت.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کبودراهنگ اجرای این طرح را یکی از برنامه‌های فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست.

وی عنوان کرد: در راستای در دسترس بودن کتاب، برای اقشار مختلف مردم و با هدف ارتقا فرهنگ عمومی مطالعه و با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام می‌گیرد.

معینی تصریح کرد: ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین شهروندان، گرایش شهروندان به استفاده مفید از وقت و اختصاص آن به مطالعه از دیگر اهداف ایستگاه‌های مطالعه است.

این مسئول هدف از انتخاب بیمارستان امام رضا(ع) را به عنوان نخستین مرکز ایستگاه مطالعه در شهرستان کبودراهنگ را چنین بیان کرد: این بیمارستان از مکان‌های پرتردد و شبانه‌روزی است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کبودراهنگ افزود: وجود ایستگاه مطالعه در این بیمارستان می‌تواند سهم موثری در پر کردن مفید اوقات بیکاری مراجعه‌کنندگان و همراهان بیمار دراین بیمارستان داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در هر دوره 15 عنوان کتاب در موضوعات مختلف از جمله دین، ادبیات، تاریخ، خانواده، علوم و فنون، کودک و نوجوانان در اختیار عموم علاقمندان قرار می‌گیرد.

معینی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این ایستگاه‌ها مطالعه، کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کرده و حداکثر پس از 15 روز به همین ایستگاه و یا هر یک از ایستگاه‌های مطالعه سراسر کشور مستقر در اماکن عمومی و یا به یکی از کتابخانه‌های عمومی زیر پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی بازگردانند.